4. deň

Autor: Martin Sanitra | 12.7.2012 o 15:42 | (upravené 12.7.2012 o 15:55) Karma článku: 4,82 | Prečítané:  691x

Upozornenie – niektoré foto uverejnené v tomto článku nie sú určené pre slabšie žalúdky V tomto článku popisujem pobyt v útulku pre psy ktorý je určený na kontrolu populácie psov v uliciach ich sterilizáciou.

Upozornenie – niektoré foto uverejnené v tomto článku nie sú určené pre slabšie žalúdky

 

4. deň

Dnes sme sa aspoň čiastočne začali zaoberať našim projektom. Celé poobedie sme strávili v útulku, ktorý je určený na sterilizáciu psov. Cesta bola trochu drahá, za celú rikšu sme zaplatili 300 INR = 6 USD, čo je dosť veľa na miestne pomery. Dorazili sme na miesto ktoré bolo na moje prekvapenie relatívne čisté (čistejšie ako ulice Pune). Na dvore bolo niekoľko klietok kde boli skupiny asi 10 psov. Sranda je že tam s nami bola aj jeden z členov AIESEC. Proste som nepochopil ako sa človek ktorý žije v Indii môže báť psov :-)

 

 

Veľmi ma zaujal strom v strede dvora. Tie „konáre“ ktoré visia zo stromu dorastajú až po zem až sa nakoniec zakorenia a strom sa tak rozširuje – na foto je vidno špirálovitý tvar kmeňa. Nakoniec som sa dozvedel že tento strom je posvätný a uctievajú ho asi tak ako kravy, ktoré sa v tomto útulku nachádzajú tiež.

 

Medzičasom vypustili z klietky šteniatka ktoré boli takisto určené na sterilizáciu. Zamestnanci nás ubezpečili že všetky zvieratá sú zdravé (myslím bez chorôb, mnohé z nich mali po tele rany a boli podvýživené)

 

Celý proces v tomto útulku prebieha nasledovne. Každé ráno cca o piatej chodia na odchyt psov, pretože vtedy je odchyt najjednoduchší. Potom v útulku sú jeden deň v kľude, na druhý deň sú psy sterilizované, potom ešte jeden deň ostanú v útulku a potom sú vypustené naspäť do ulíc. Dôležité je že všetky psy sú vypustené na to isté mieste kde boli odchytené, nakoľko psy si bránia svoje územie a vznikol by medzi nimi zbytočný konflikt. Aby bolo toto zabezpečené, útulok používa GPS.

Náš osud ohľadom zajtrajšieho dňa ešte nie je istý, ale vyzerá celkom isto že by sme od pondelka mali mať stabilnú prácu a ešte k tomu je v priebehu riešenia spolupráca s útulkom, ktorý sa stará o zvieratá pôvodom z divočiny, najčastejšie zo ZOO, nakoľko je zakázaný chov divokých zvierat vo vnútri mesta. Čo je však isté je to, že v sobotu skoro ráno vyrážame na výlet do Bombaje na celý víkend, takže cez víkend nebudem pridávať žiadne správy, informovať Vás budem až po návrate.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?